Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Tina Liu

Numer telefonu : +86 13692217131

WhatsApp : +008613692217131

Free call

Jak chronić oczy przed uszkodzeniami laserowymi?

November 8, 2021

najnowsze wiadomości o firmie Jak chronić oczy przed uszkodzeniami laserowymi?

Najpierw musimy zrozumieć, czym jest laser.Zasada działania lasera została odkryta przez słynnego amerykańskiego fizyka Alberta Einsteina w 1916 roku, ale dopiero w 1960 roku pomyślnie wyprodukowano pierwszy laser.W XX wieku laser po energii atomowej, komputer, półprzewodnik, inny ważny wynalazek człowieka, znany jako „najszybszy nóż”, „najdokładniejsza linijka”, „najjaśniejsze światło” i „dziwny laser”.Laser powstaje na tle przygotowania teoretycznego i pilnej potrzeby praktyki produkcyjnej.Gdy tylko się wyjdzie, uzyskała niezwykle szybki rozwój.

 

najnowsze wiadomości o firmie Jak chronić oczy przed uszkodzeniami laserowymi?  0

 

Rozwój lasera sprawia, że ​​starożytna optyka i technologia optyczna zyskują nowe życie i prowadzą do zupełnie nowego przemysłu.Laser może sprawić, że ludzie będą efektywnie korzystać z niespotykanych dotąd zaawansowanych metod i środków do uzyskania niezwykłych korzyści i rezultatów, promując tym samym rozwój sił wytwórczych.Dalsze zapotrzebowanie chińskiego przemysłu laserowego to głównie obróbka laserowa, komunikacja optyczna, pomiar laserowy, laser, komponenty laserowe, laserowe leczenie medyczne;ich udział w rynku wynosi odpowiednio 43,5%, 25,7%, 14,3%, 6,1%, 4,8%, 3,7%.

Używaj laserowych okularów ochronnych, aby chronić oczy

 

a.Laserowe uszkodzenie oczu

Długość fali lasera a uraz oka.W przypadku urazu laserowego najpoważniejsze jest uszkodzenie oka.Chociaż technologia laserowa została zintegrowana z naszym codziennym życiem, nie można ignorować szkód, jakie niosą ze sobą lasery.Długość fali lasera w świetle widzialnym i bliskiej podczerwieni, współczynnik absorpcji środka refrakcyjnego oka jest niski, transmisja jest wysoka, a zdolność ogniskowania środka refrakcyjnego (koncentracja światła) ma kluczowe znaczenie.Kiedy do oka wpada światło widzialne lub bliskie podczerwieni o dużym natężeniu, może przechodzić przez ośrodek refrakcyjny ludzkiego oka i gromadzić światło na siatkówce.W tym czasie gęstość energii lasera i gęstość mocy na siatkówce wzrastają do tysięcy, a nawet dziesiątek tysięcy razy, duża ilość energii świetlnej w siatkówce w jednej chwili, co powoduje szybki wzrost temperatury fotoreceptora siatkówki. warstwy komórkowej, dzięki czemu komórki fotoreceptorów krzepną, martwicy zwyrodnieniowej i tracą rolę fotoreceptorów.Kiedy laser jest skoncentrowany na komórkach fotoreceptorów, koagulacja białka spowodowana przegrzaniem jest nieodwracalnym uszkodzeniem.Po uszkodzeniu może dojść do trwałej ślepoty.

Różne długości fal lasera będą miały inny wpływ na oko.Uszkodzenie oka laserem dalekiej podczerwieni to głównie rogówka;Dzieje się tak dlatego, że ten rodzaj długości fali lasera jest prawie całkowicie pochłaniany przez rogówkę, więc uszkodzenie rogówki jest najpoważniejsze, głównie powoduje zapalenie rogówki i spojówek, pacjenci odczuwają ból oka, obce ciało, takie jak stymulacja, strach przed światłem, łzy, oko przekrwienie, pogorszenie wzroku.Uszkodzenia spowodowane promieniowaniem dalekiej podczerwieni należy zakryć, aby chronić oko, zapobiegać infekcji, leczyć objawowo.

Uszkodzenie oka laserem UV to głównie rogówka i soczewka;to pasmo lasera UV jest prawie w całości pochłaniane przez soczewkę oka i daleko do absorpcji rogówki, co może powodować zmętnienie soczewki i rogówki.

Lasery zwykle posiadają etykietę ostrzegawczą lasera z numerem poziomu bezpieczeństwa:

Klasa I/1: Zazwyczaj wiązka jest całkowicie zamknięta, tak jak w odtwarzaczu CD lub DVD.

Klasa II/2: Bezpieczny w normalnych warunkach pracy.Tego typu sprzęt ma zwykle mniej niż 1mW mocy, np. wskaźnik laserowy.

Klasa IIIa/3R: Moc zwykle osiąga 5mW;wpatrywanie się w ten promień przez kilka sekund powoduje natychmiastowe uszkodzenie siatkówki.

Klasa IIIb/3B: Powoduje natychmiastowe uszkodzenie oczu w przypadku narażenia.

Klasa IV/4: Lasery mogą spalić skórę, a nawet rozproszone światło lasera może spowodować uszkodzenie oczu i skóry.To wtedy potrzebne są laserowe oczy ochronne, aby chronić twoje oczy.

b.Zasada działania laserowych okularów ochronnych

Gogle chroniące przed laserem to specjalny rodzaj okularów, które mogą zapobiegać lub ograniczać szkody wyrządzone przez lasery w ludzkich oczach.Okulary ochronne do laserów to bardzo wydajne i bezpieczne gogle, odpowiednie do różnych laserów i wskaźników laserowych.Ta seria optycznych okularów ochronnych nosi wygodne, piękne, bezpieczne i niezawodne.Jego działanie w zakresie bezpieczeństwa optycznego w pełni spełnia EN207;Laserowe okulary ochronne z rodzajami absorpcji, które mogą wielokierunkową ochronę określonych pasm lasera i silnego światła.Nadaje się do różnych urządzeń laserowych. Przepuszczalność światła widzialnego wynosi 30%, 50%, 80% itp. Gęstość optyczna ma OD5 +, OD6 +, OD7 + itp.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość

sales@laserpair.com
+008613692217131
LP13692217131
sales16_409
+86 13692217131